Descoperă pașii pentru a crea costumul nostru de înot menstrual!

Découvrez les étapes de la création de notre maillot de bain menstruel !

Anul acesta am lansat primul costum de baie menstrual!

Principalul nostru obiectiv a fost să o facem să arate ca tine și să ți se potrivească perfect. Prin urmare, este rezultatul unei coproiectări! Acest costum de baie a fost creat datorită vouă, clienții noștri, și suntem foarte mândri de el.

Am decis să vă prezentăm culisele realizării costumului nostru de înot menstrual Arielle. Iată-ne!

Pasul 1: Reunirea comunității noastre pentru a proiecta costumul de înot perfect

Costumul nostru de înot menstrual s-a născut din dorința echipei Elia de a vă oferi un costum de înot menstrual eficient și feminin pentru vara anului 2021. Am vrut ca acest costum de baie să reflecte imaginea clienților mărcii.

Am proiectat costumul nostru de înot menstrual cu ajutorul a 3.000 de clienți care și-au dat opiniile în mod covârșitor în mai puțin de 24 de ore! Această cerere de proiecte ne-a permis, încă o dată, să vedem angajamentul comunității noastre și îi suntem foarte recunoscători. Mulțumită ție, Arielle s-a născut conform dorințelor TALE!

Ca de obicei, pentru orice lansare de produs, ne-am înconjurat de profesioniști din domeniul sănătății, ginecologi și moașe, pentru a concepe un costum de baie care să vă respecte partea intimă, mai ales în timpul menstruației.

Ne-au sfătuit să optăm pentru un costum de baie din două piese (ce bine, asta v-ați dorit și voi!), pentru că este mai ușor de schimbat decât un costum de baie dintr-o singură bucată și pentru că evităm să stăm într-un costum de baie ud timp de mai multe ore. Într-adevăr, menținerea unui costum de baie umed, mai ales în timpul menstruației, favorizează dezvoltarea și proliferarea bacteriilor și ciupercilor responsabile, de exemplu, de micoze, deoarece acestea apreciază în mod deosebit mediile calde și umede. Prin urmare, acești profesioniști din domeniul sănătății vă sfătuiesc să vă schimbați costumul de înot imediat ce ieșiți din apă, sau cel puțin cât mai curând posibil.

Pasul 2: Aspectul costumului de înot

După ce am colectat cerințele, am început să proiectăm schițele. După cum am văzut, v-ați dorit un costum de baie din două piese, cu un top triunghiular și chiloți cu talie înaltă. Avantajul acestei alegeri a unui costum de baie menstrual din două piese este că se potrivește mai multor tipuri de corp. Puteți alege o mărime pentru partea de jos și o altă mărime pentru partea de sus, în funcție de nevoile dumneavoastră. Puteți, de asemenea, să cumpărați doar partea de sus sau partea de jos și să le asortați cu propriul costum de baie, amestecând și asortând cele două piese. În acest fel, ne propunem să creăm schițe care să fie cât mai apropiate de așteptările dvs., așa cum au fost menționate în formular.

Cu aceeași idee în minte, am decis să creăm un top de baie reversibil, deoarece multe dintre voi ați dorit negru și culoare. Prin faptul că este reversibil, partea de sus a costumului de baie menstrual ne permite să vă satisfacem toate dorințele și să avem două costume de baie într-unul singur! Este disponibil în două culori: negru/albastru sau negru/roșu. Această alegere a culorii nu a fost făcută la întâmplare, ci vă permite, imediat ce ieșiți din apă, să vă scoateți chiloții de la costumul de baie și să vă puneți Sixtine-ul albastru sau roșu, astfel încât să fiți uscată și să puteți continua să faceți plajă în liniște, fără ca nimeni să bănuiască că purtați chiloți menstruali.

Etapa 3: Alegerea țesăturilor și începerea producției

Pentru costumul nostru de baie menstrual, am ales să vă oferim țesături care sunt întotdeauna certificate Oeko-Tex, precum și certificarea firelor de bumbac organic folosite pentru a țese țesătura de bumbac. În plus, tricoul nostru este bineînțeles "Origine France Garantie", o valoare esențială la Elia!

Odată ce țesăturile și culorile au fost alese, este timpul să validăm gradația cu atelierul nostru, totul de la distanță (datorită covid), înainte de a lansa producția mult așteptată.

Această etapă necesită o mulțime de schimburi și cereri și este cea mai lungă etapă din întregul proces! Dar este și cel care concretizează proiectul și datorită căruia veți putea avea în mâini costumul nostru de baie Arielle!

Pasul 4: Arătând-o pe Arielle!

Dar înainte de a vă oferi costumul de înot, mai există încă un pas foarte important: filmarea!

Este ocazia de a ne pune costumul de baie preferat în poze pe site, dar și pe rețelele de socializare.

Cu această ocazie, am mers la Cassis unde am avut norocul să fim primiți de niște oameni extraordinari pentru a face niște poze frumoase și un videoclip frumos!

Pasul 5: Depinde de tine!

Ultimul pas și nu cel din urmă, depinde de tine să o scrii. Ce este mai bine decât clienții noștri pentru a face ca acest costum de înot menstrual să arate perfect?

Sperăm că vă va plăcea costumul nostru de baie menstrual Arielle și că este, așa cum ne-am dorit, în imaginea dvs.!

Abia așteptăm să auzim feedback-ul tău și sperăm că îți va plăcea!

Cu toate acestea, am dori să subliniem faptul că costumul de baie este potrivit pentru fluxuri mici, adică la începutul sau la sfârșitul menstruației. În timpul debitelor mari, vă sfătuim să folosiți în continuare o altă protecție sanitară internă dacă doriți să înotați în liniște deplină.

Un sondaj IFOP tocmai a dezvăluit că 74% dintre persoanele aflate la menstruație nu merg la înot atunci când le vine ciclul. Așa că acum nu ezitați și bucurați-vă de vară fără griji!

ALERTĂ DE CONCURS!

Pentru a vă mulțumi că ați participat la crearea costumului nostru de baie menstrual, vă oferim șansa de a câștiga 3 dintre ele! Puteți participa comentând la postarea de pe blog și indicând culoarea pe care o doriți. Pentru a vă dubla șansele, puteți participa și pe canalul nostru de YouTube: dați click pe videoclipul vlogului nostru de mai jos pentru a descoperi designul costumului nostru de baie menstrual în imagini și lăsați un comentariu sub acest videoclip.


1 Observație


  • Megane

    J’avais participé ! Je suis trop contente, je vais racheter un maillot de bain menstruel Elia !


Lasa un comentariu

Vă rugăm să rețineți că comentariile trebuie aprobate înainte de a fi postate

Ce site est protégé par reCAPTCHA, et la Politique de confidentialité et les Conditions d'utilisation de Google s'appliquent.


Citiți mai departe cu aceste articole

Vezi toate